Jdi na obsah Jdi na menu
 


ITÁLIE - LIGNANO SABIADORO

18. 9. 2009

Ahoj vám všem 

tak jsme se dočkali a v noci ze 4. na 5.9. při úplňku jsme vyrazili do Itálie. Jeli jsme já,moje panička,Míra a babička . Na místě jsme měli být mezi 16 a 19.30 hod,takže času jsme měli spousty. Cesta před námi byla dlouhá. Ve tři ráno jsme překročili hranice s Rakouskem a začalo naše zahraniční cestování. My s Mírou jsme usnuli a v 7.00 jsme poprvé stavěli na ranní protažení. Člověčí posádka si dala kávičku a čokoládu já granulky a vodu a frčeli jsme dál. Ujeli jsme asi 100 km a čekala nás první kolona,ve které jsme hodinu stáli a další hodinu popojížděli. Když jsme se konečně rozjeli,tak po nějaké chvíli nás čekala další kolona a další hoďka popojíždění. Ale zvládli jsme to všichni v pohodě a už na nás dýchla Itálie. Kolem 14.00 hod jsme byli na místě v Lignanu. Já dostala zase trochu granulí a ostatní i se mnou šupajdili na pizzu. Po obídku jsme se prošli po pobřeží,ubytovali se,došli si na kávu a dovolená začala .

Měli jsme nádherné počasí,každý den kolem 20 - 30 st,trochu pofukovalo a bylo to akorát na pováleníčko na pláži a koupání v moři. Všichni jsme si to náramě užívali. Já skákala do vln,potápěla se pro aport,plavala a jen tak běhala po mělčině s paničkou. Každý den jsem vypila 100 litrů moře a parádně se vyčistila . Míra s mamkou a babičkou chodili na pizzu,nudle a zmrzlinu a já vždy taky dostala ochutnat. Bylo to veliké pochutnáníčko  .

Ve čtvrtek se trochu zatáhlo a my vyrazili na výlet do Benátek. Jeli jsme autem do městečka Mestre. Tam jsme zaparkovali a autobusem na černo  jsme dojeli do Benátek. Všude bylo plno lidí,gondoly praskali ve švech a my skončili zase v pizzerii. Babička chtěla vidět náměstí sv Marka,ale panička mě nechtěla nechat mačkat v těch lodičkách. Tak jsme se jen tak courali uličkama a panička si všimla,že Benátky jsou značené směrem na náměstí a zase zpátky na nádraží. Tak jsme k velké radosti všech vyrazili a zahráli si šipkovanou v úzkých,starých,ale čistých italských uličkách. Bylo to docela vzrušující,protože občas jsme nějakou šipku přehlédli a museli se vracet,ale nakonec jsme náměstí našli . Dali jsme si kávu,sprite a vodu,pohonili pár holubů a lidská část výpravy vyjela i na věž a zkoukla Benátky pěkně z výšky.

Asi po 2 hodinách jsme vyrazili zpátky a teď nám to už ubíhalo,protože jsme si některá místa pamatovali.Na nádraží jsme si koupili lístek na autobus a ujížděli směrem k autu. To na nás spořádaně čekalo zaparkovaný tam,kde jsme ho nechali  a my celí utrmácený vyrazili do Lignana. Výlet byl úžasnej,plnej zážitků a my byli všichni moc šikovný .

V pátek jsme si ještě pořádně užili moře,já svých psích kamarádů,holky si nasbírali mušle a všichni si dali velký zmrzlinový pohár. Večer poslední pizza na rozloučenou,rychle zabalit a vyspat se před cestou.

V sobotu jsme se dopoledne ještě prošli po městě,nakoupili dárky,dali kávu a zmrzku a hurá k domovu.

Cesta začala jednou velkou kolonou a asi 3 hodiny jsme jen popojížděli. Bylo to docela nekonečný,ale pak už nám to ubíhalo a panička frčela jak drak. Opět jsme stavěli na kávičky,vyvenčení a granulky a já si vždy podřimovala a než jsem se nadála,tak jsme o půlnoci byli doma.

Moc moc se nám tam všem líbilo a příští rok ARRIVEDERCI ITALIE          

Koukněte se, jak jsem si užívala moře    FOTO

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář